POMOC FINANSOWA NA ZAKUP PODRĘCZNIKÓW DLA UCZNIÓW

Nawigacja

 • KOMUNIKAT

  W związku z wygaśnieciem strony zspaterek.edupage.org/

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANY

  NA SZKOLNĄ, GMINNĄ STRONĘ INTERNETOWĄ

  zspaterek.gmina-naklo.pl/aktualnosci.html

  NA KTÓREJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO AKTUALNOŚCI

 • Spotkanie z Policjantem

  Spotkanie z Policjantem.

  Dnia 15.10.2013r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkania się z przedstawicielem Policji. Na zaproszenie pedagoga szkolnego przybyła do szkoły p. Justyna Andrzejewska – rzecznik prasowy KPP w Nakle. Przeprowadziła ona prezentacje multimedialne w dwóch grupach wiekowych. Dla klas I- III odbyło się spotkanie na temat: „ Bezpieczeństwo dziecka w szkole, w drodze do i ze szkoły”, natomiast starsi uczniowie z klas IV- VI mieli możliwość pozyskania informacji na temat: „ Zagrożenia internetowe, cyberprzemoc oraz wynikające z tego konsekwencje i odpowiedzialność karna”. Po ogólnych prezentacjach pani rzecznik odpowiadała na liczne pytania dzieci.

  M. Glanc

 • Zmiana planu 14.10.2013r.

  Ogłoszenie

  Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Paterku w sprawie organizacji roku szkolnego 2013/2014 informuję, że dzień 14 października br. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

  Uczniowie i nauczyciele uczestniczą w uroczystości obchodów Święta Szkoły.

  Wszyscy nauczyciele sprawują opiekę nad uczniami.

  Harmonogram dnia

  1100 – Msza Święta w Kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Paterku.

  1200  – Montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Paterku na Sali gimnastycznej w Paterku.

  1230  – Pasowanie na ucznia uczniów klas 1 Szkoły Podstawowej i Ślubowanie uczniów klas 1 Gimnazjum.

  1245 – Program artystyczny w wykonaniu uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej.

  Dowozy:

  Uczniowie zamieszkujący Paterek przychodzą do Kościoła – zbiórka.

  Przywozy:

  MŁ    1015     – Weronika – Paterek (kościół) – klasy 1 – 6 Szkoły Podstawowej (47 uczniów)

  MK    1010   – Kowalewko – Paterek (kościół) – klasy 1 – 3 Gimnazjum (35 uczniów)

  MK    1030     – Paterek – Wymysłowo – Jarużyn – Wieszki – klasy 1 – 6 SP + Gimnazjum (około 32 uczniów)

  Po mszy przejście do budynku szkolnego – wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli na uroczystość w Sali gimnastycznej.

  Odwozy:

  MŁ    1330 – Paterek (sala) w kierunku Kowalewka i Weroniki – klasy 1 – 6 Szkoły Podstawowej (47 uczniów)

  MK    1330 - Paterek (sala) w kierunku Wymysłowa – Jarużyna – Wieszek - klasy 1 – 6 SP + Gimnazjum (około 32 uczniów)

  MK    1410 - Paterek (sala) w kierunku Kowalewka - klasy 1 – 3 Gimnazjum (35 uczniów)

  Uczniowie z Paterka po uroczystości wracają do domu.

  Wychowawcy i nauczyciele świetlicy dopilnują uczniów w oczekiwaniu na odwozy.

 • PRÓBNA EWAKUACJA

  Dyrekcja szkoły informuje, że  w dn. 14-18 października 2013 r. odbędzie się próbna ewakuacja budynku szkoły przy udziale Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego oraz Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią. O wyżej wymienionym przedsięwzięciu została powiadomiona Komenda Powiatowa  Policji. Prosimy o wyrozumiałość i o nieinterweniowanie do wyżej wymienionych służb.

  Konieczność przeprowadzenia próbnej ewakuacja wynika z par. 17 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z 2010 r. Nr 109, poz. 719).

 • "Myśliwi – Dzieciom, Dzieci – Zwierzętom" - program edukacji ekologiczno-łowieckiej w Zespole Szkół w Paterku

  Dnia 11 października 2013 r. w Osadzie Karbówko w Elgiszewie koło Torunia odbyła się uroczystość podsumowująca program edukacji ekologiczno–łowiecki: ,,Myśliwi – Dzieciom, Dzieci – Zwierzętom” pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego za rok 2012/2013.

  Nasza szkoła od 2010 roku uczestniczy w tym programie i osiąga punktowane miejsca w klasyfikacji okręgowej. W tym roku również zajęliśmy zaszczytne miejsce dzięki doskonałej współpracy z Kołem Łowieckim nr 113 w Nakle nad Notecią. Na uroczystość zaproszona została młodzież, przedstawiciele szkół i kół łowieckich, władz lokalnych, przedstawiciel kuratorium i Okręgowej Rady Łowieckiej z Bydgoszczy, Torunia i Włocławka. Z tej okazji  odebraliśmy nagrodę z rąk Okręgowej Rady Łowieckiej i Zarządu Okręgowego PZŁ w Toruniu. W programie imprezy było również wystąpienie dzieci ze szkoły w Płonnym i Brzozówce, ognisko i poczęstunek dla gości, przejażdżki bryczką i pojazdem osadowej straży pożarnej.

  Koordynator programu: Mariola Cichocka

  Patrz - album fotograficzny

 • Obchody Hubertusa w Myślęcinku

   

   

  Uczniowie z koła ekologiczno-łowieckiego z Zespołu Szkół w Paterku wraz z opiekunem Mariolą Cichocką oraz Anną Lemantowicz w dniu 6 października 2013 uczestniczyli w obchodach Hubertusa w Myślęcinku, połączonych z jubileuszem 90-lecia Polskiego Związku Łowieckiego. Zaprezentowali się myśliwi z całego regionu, a także z Koła Łowieckiego Noteć 113 w Nakle nad Notecią, z którym nasza szkoła współpracuje. W programie obchodów była uroczysta msza święta, pasowanie młodych myśliwych, gonitwa za lisem. Do walki stanęły amazonki. W ten sposób uroczyście zakończono tegoroczny sezon jeździecki i rozpoczęto sezon polowań. Po raz pierwszy niektórzy mieli okazję zapoznać się z tradycją i symboliką łowiecką. Po oficjalnej części uroczystości przewidziano dla zwiedzających rozmaite atrakcje. Odbyły się m. in. pokazy sokolnicze, ras psów myśliwskich i ich pielęgnacji, pierwszej pomocy dla czworonogów, jazdy konnej i cięcia drewna, a także porady dla grzybiarzy. Powodzeniem, zwłaszcza wśród dzieci, cieszyły się konkursy przyrodnicze oraz wystawa zwierzyny leśnej. Można było podejść i pogłaskać wypchanego niedźwiedzia lub jelenia. Myśliwi prezentowali swoje trofea, a smakosze mogli spróbować naturalnych przysmaków. Do myśliwskich wyrobów wędliniarskich ustawiła się kolejka. Dużym powodzeniem cieszyła się dziczyzna, wyroby z dzika, sarny i jelenia.

   

  Mariola Cichocka


   

 • "Pożegnanie lata"

  Pożegnanie lata – impreza środowiskowa w Zespole Szkół w Paterku.

   

  4 października 2013 r. w Zespole Szkół w Paterku odbyła się impreza środowiskowa dla uczniów i rodziców klas 1-3 połączona z uroczystym otwarciem ścieżki edukacyjno-przyrodniczej. Zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i uczniowie mogli wziąć udział w konkursach edukacyjnych i sportowych oraz skosztować smacznych przekąsek i pośpiewać przy dźwiękach gitary.

  Na uroczystość otwarcia ścieżki zaproszono przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią, Okręgowej Rady Łowieckiej w Bydgoszczy, Nadleśnictwa Szubin i Żołędowo, przedstawicieli Koła Łowieckiego Noteć 113 w Nakle nad Notecią, Stowarzyszenia Ekologicznego Ziemi Nakielskiej OIKOS, WFOŚ w Toruniu, Księdza Proboszcza z parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej w Paterku, Radnych oraz osoby i instytucje, które w szczególny sposób przyczyniły się do poprawy warunków nauki i pracy poprzez powstanie „Zielonej klasy”.

  Po miłym przywitaniu zgromadzonych gości przez Panią wicedyrektor Alinę Sławkowską, głos zabrała Pani Mariola Cichocka - pomysłodawczyni utworzenia ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej. Przedstawiła krótką historię jej powstania oraz złożyła podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w utworzenie „zielonego zakątka” przy Zespole Szkół w Paterku.

  Następnie odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi oraz poświęcenie obiektu przez ks. proboszcza Mariusza Zbieranek. Uczniowie klas 3aS i 2b pod kierunkiem pani Karoliny Baczyńskiej oraz pani Beaty Stasiak przedstawili wiersze i piosenki o tematyce ekologicznej. Po części artystycznej organizatorzy zaprosili do zwiedzania nowo powstałej ścieżki.