POMOC FINANSOWA NA ZAKUP PODRĘCZNIKÓW DLA UCZNIÓW

Nawigacja

1999/2000 2000/2001 2001/2002 2002/2003 2008/2009 2009/2010 2010/2011 2011/2012 Archiwum

Archiwum

1999/2000

 

1999/2000

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

    01.09.1999 rok - to data historyczna dla Gimnazjum nr 1 w Paterku to właśnie w tym dniu rozpoczęło ono swoje istnienie, gdyż przybyło do niego 71 pierwszych gimnazjalistów. Dotychczasowi uczniowie siódmych klas szkoły podstawowej, zgodnie z reformą systemu oświaty, stali się gimnazjalistami i rozpoczęli naukę w drugim etapie edukacyjnym. Przywitała ich pierwsza Dyrektor Gimnazjum - mgr Longina Kania, a także przedstawiciele władz oświatowych i samorządowych. Wszyscy zwrócili się do młodzieży witając ja w nowej szkole i życząc jej samych sukcesów i radosnych chwil. Tym samym dokonali uroczystej inauguracji roku szkolnego 1999/2000 w Gimnazjum nr 1 w Pater ku.
     Pierwszy września to również szczególna w historii Polski, gdyż 60 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa. O tragicznych wydarzeniach tamtego okresu opowiadał młodzieży p. Przybylak - miejscowy uczestnik kampanii wrześniowej.
    Po tej części uczniowie rozeszli się do klas na pierwsze spotkanie z wychowawcami:

Ia - mgr Lidią Cieślewicz

Ib - mgr Kinga Chenc

Ic - mgr Krystyną Picha


POZNAJMY SIĘ

    Pierwsze dni naszego pobytu w nowej szkole  zostały przeznaczone na wspólną integrację.  W związku z tym 3 i 4 września spędziliśmy na biwaku w Gródku Krajeńskim.
    Pogoda była wspaniała, świeciło słońce i było bardzo ciepło, również dopisywały nam humory. Program pobytu był bardzo atrakcyjny i każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Bardzo spodobały nam się zabawy integracyjne proponowane przez P. Krystyne Picha i P. Kamilę Stasiewską. Zabawa była wyśmienita, a najlepiej smakowały pieczone kiełbaski prosto z ogniska, a później dyskoteka.

zdjęcia

 

WIZYTA ARCYBISKUPA HENRYKA MUSZYŃSKIEGO

    14 września odwiedził nas arcybiskup Henryk Muszyński, serdecznie powitany przez P. Dyrektor Szkoły Podstawowej - Annę Dombek i P. Dyrektor Gimnazjum - Longinę Kania oraz młodzież obu szkół.                        

zdjęcia

 

DZIEŃ NAUCZYCIELA    

    14 październik to Dzień Komisji Edukacji Narodowej zwany Dniem Nauczyciela. W przeddzień tego święta odbył się uroczysty apel przygotowany przez samorządy szkoły podstawowej i gimnazjum. Słowami poetów dziękowaliśmy nauczycielom za ich trudną pracę, pracownikom administracji i obsługi za ich codzienną troskę o nas, a na ręce dyrekcji obu szkół złożyliśmy życzenia i kwiaty.
    Wyróżniający się nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali nagrody a od nas gorące brawa.

zdjęcia

 

OTRZĘSINY

    9 listopada - przed nami trudny egzamin. Musimy udowodnić, że jesteśmy godni nosić miano gimnazjalistów. Wszystkie klasy stanęły w szranki i w kolejnych konkurencjach starały się zdobyć punkty wiodące do upragnionego zwycięstwa.
    Najpierw bój rozpoczęli chłopcy. Swoją sprawność fizyczną wykazywali wykonując pompki. Kolejna konkurencją był taniec w parach. Utrudnieniem było to, że partner musiał trzymać partnerkę na rękach. Istotne znaczenie miała tu waga partnerki, dlatego preferowane były najlżejsze dziewczyny. W następnej konkurencji dziewczyny wykazywały sprawność w skokach przez skakankę. Ciekawą konkurencją był taniec, w którym dziewczyny miały przywiązane do nóg nadmuchane balony. Zwycięzcami była ta para, która zachowała balon. Balon był pomocny w zawodach, w której wygrał ten przedstawiciel klasy, który najszybciej spowodował jego  pęknięcie przez jego nadmuchanie. Ciekawe również było ubijanie piany z białek przez chłopców.
    Zmagania zakończyły się zwycięstwem klasy Ic, której uczniowie otrzymali bilet chroniący każdego z nich przed jedną ocena niedostateczna.
    Najtrudniejszą próbą jednak okazało się smakowanie szatańskiej mikstury przez wszystkich uczestników otrzęsin, której najdelikatniejszymi przyprawami były pieprz i chili oraz wstrętny smak. Próbą tą udowodniliśmy, że jesteśmy już gotowi, aby otrzymać pasowanie na gimnazjalistę, której dokonała P. Dyrektor. następnie złożyliśmy uroczyste ślubowanie. A potem była już tylko świetna dyskoteka.

zdjęcia

 


ZANIM ZABŁYŚNIE PIERWSZA GWIAZDKA   

    Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne ze świąt. wszyscy zasiadamy przy wigilijnym stole i dzielimy się opłatkiem. Gasną wszystkie waśnie i swary, panuje czas pokoju. Jest to okres, gdy jesteśmy po prostu z sobą, ze swoją rodziną, z najbliższymi.
    Szkoła to nasz drugi dom, dlatego i w naszym gimnazjum zapanował świąteczny nastrój. Najpierw rozpoczęliśmy starania o najładniejszy wystrój pomieszczeń. Klasy prześcigały się w pomysłach i wykonanych dekoracjach. Końcowe efekty okazały się wspaniałe i wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni za swoje starania - otrzymali po tabliczce czekolady ufundowanej przez Rade Rodziców.
    Przygotowaliśmy również klasowe Wigilie. Zasiedliśmy przy stole i łamiąc się opłatkiem życzyliśmy sobie pomyślności i realizacji marzeń i planów, a także wszystkiego co najlepsze w Nowym 2000 Roku. Potem obdarowaliśmy się upominkami i wspólnie śpiewaliśmy kolędy.

zdjęcia

 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY        

    9 stycznia 2000r w niedziele odbył się finał VIII Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tej akcji charytatywnej jest pozyskanie pieniędzy na określone cele. Środki pozyskiwane są w ramach aukcji, licytacji i publicznych kwest. Nieodzownym elementem orkiestry jest cykl imprez - zabaw i koncertów.
    W tegorocznej edycji Wielka orkiestra zbierała fundusze na dzieci z chorymi nerkami, a zwłaszcza zakup cyklerów - urządzeń do przeprowadzania dializ w warunkach domowych.
    W całym kraju uzbierano prawie 20 milionów złotych. Powiat nakielski uzbierał 43664,98 zł, w tej kwocie 505 złotych pozyskała nasza koleżanka Weronika Dziubkowska z klasy Ib.

zdjęcia

 

80 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ NAKŁO

    20 stycznia 2000r. delegacja naszego gimnazjum wzięła udział w uroczystości 80 - tej rocznicy odzyskania niepodległości przez Nakło.

zdjęcia

 

MATEMATYCZNE ZMAGANIA

    Nasza matematyczka - P. Lidia Cieślewicz ciągle przekonuje nas, że matematyka jest królową wszystkich nauk oraz zachęca do matematycznych zmagań.
    Swoje siły, a raczej umiejętności mogliśmy sprawdzić w konkursie matematycznym "MAT 2000" oraz w europejskim konkursie "KANGUR"
    Zadania były dość trudne, ale próbowaliśmy je rozwiązać i sprostać postawionym wymaganiom.
    W konkursie "MAT 2000" najlepsze wyniki uzyskali:

Bartek Rybacki - kl. Ia

Michał Nowak - kl. Ia

Natalia Nowak - kl. Ib

natomiast w "KANGURZE" najwięcej punktów zdobył Szymon Palicki z kl. Ic.

zdjęcia

 

SPRAWNE RĘCE

    Nauczycielka techniki P. Krystyna Picha zaproponowała nam wykonanie prac zgodnie z naszymi zainteresowaniami i umiejętnościami. Ostro zabraliśmy się do pracy. Każdy starał się, żeby jego praca była najciekawsza, najładniejsza - czyli po prostu najlepsza.
    22 marca odbyła się wystawa naszych prac. Wszyscy podziwialiśmy wykonane dzieła. A było co oglądać i co podziwiać. Każdy z nas pochwalił się swoimi umiejętnościami i zasłużył na wyróżnienie - wszyscy zostaliśmy laureatami.

zdjęcia

 

HEJ W GÓRY, BRACIA W GÓRY

    25 maja o godz. 7:00 grupa 30 gimnazjalistów przybyła na miejsce zbiórki - wyruszają na wycieczkę w Karkonosze. Opiekunami były P. Cieślewicz, P. Nowakowska i P. Picha. Około godz. 14:00 zajechaliśmy do Wrocławia, gdzie przez dwie godziny zwiedzaliśmy wrocławskie ZOO. Wieczorem tj. około godz. 19:00 dotarliśmy do Karpacza na nocleg. Następnego dnia wyruszyliśmy zdobyć najwyższy szczyt w Sudetach - Śnieżkę. Rozpierała nas duma, na szczyt dotarli wszyscy. Trzeci dzień to zjazdy na sztucznym torze saneczkowym w Karpaczu i podziwianie zabawek w Muzeum Zabawek i Lalek. W Sobieszowie zdobyliśmy górę Chojnik a w Szklarskiej Porębie podziwialiśmy skarby, które kryje nasza Ziemia - w Muzeum Ziemi. W ostatnim dniu, po spakowaniu rzeczy odwiedziliśmy w Ścięgnowe Western City, gdzie mogliśmy wczuć się w atmosferę Dzikiego Zachodu. Wróciliśmy do domu w nocy, ale mamy nadzieję, że kiedyś wrócimy, a do domu przywieźliśmy pamiątki i wiele wspomnień.

 

 

GRY, ZABAWY I GRILL...

    1 czerwca obchodzony jest Dzień Dziecka. Co prawda my czujemy się młodzieżą, a nie dziećmi, ale nie mamy nic przeciwko dniu wolnemu od nauki. Dzień zaczął się od uroczystej Mszy Świętej w naszej intencji odprawionej przez księdza Sławomira Brząkałę. Potem sprawdzaliśmy swoje umiejętności w zabawach i grach zwinnościowych, sprawnościowych i sportowych. Swoje siły regenerowaliśmy przy kiełbaskach z grilla, drożdżówce i oranżadzie.

zdjęcia

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

    23 czerwca - to ostatni dzień roku szkolnego w naszym gimnazjum. Klasa Ic przygotowała z tej okazji program artystyczny. Podsumowania roku dokonała Pani Dyrektor - Longina Kania. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe

Michał Nowak - kl.  Ia

Aleksandra Małysa - kl. Ia

Bartosz Chrośniak - kl. Ia

Liliana Drożniak - kl. Ia

Natalia Nowak - kl. Ib

Mateusz Nowicki - kl. Ib

Joanna Welc - kl. Ib

Marcin Nowak - kl. Ib

Patryk Osiński - kl. Ib

Małgorzata Ziółkowska - kl. Ic

Monika Konieczna - kl. Ic

Karolina Nowaczewska - kl. Ic

Beata Dymel - kl. Ic

    Po części oficjalnej rozeszliśmy się do klas na ostatnie spotkanie z wychowawczyniami, a po otrzymaniu świadectw wiedzieliśmy, że rozpoczęły się już upragnione wakacje!!!

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Paterku
    ul. Kcyńska 6a
    Paterek
    89-100 Nakło nad Notecią
  • Sekretariat - tel/fax (52) 386 08 94
    Dyrekcja - mgr Longina Kania (52) 386 30 92, (52) 386 08 94, (52) 386 08 91 (Wieszki),


Galeria zdjęć