Partners

Czwartek 29.06.2017

Witamy w EduPage!

Drodzy Uczniowie,

na tej stronie będziecie mogli przejrzeć swoje plany lekcji, zmiany w zastępstwach, a także zapoznać się z innymi, bieżącymi informacjami. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

Lorem Ipsum

Drodzy Uczniowie,

• W związku z wygaśnieciem strony zspaterek.edupage.org/

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANY

NA SZKOLNĄ, GMINNĄ STRONĘ INTERNETOWĄ

• Spotkanie z Policjantem.

Dnia 15.10.2013r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkania się z przedstawicielem Policji. Na zaproszenie pedagoga szkolnego przybyła do szkoły p. Justyna Andrzejewska – rzecznik prasowy KPP w Nakle. Przeprowadziła ona prezentacje multimedialne w dwóch grupach wiekowych. Dla klas I- III odbyło się spotkanie na temat: „ Bezpieczeństwo dziecka w szkole, w drodze do i ze szkoły”, natomiast starsi uczniowie z klas IV- VI mieli możliwość pozyskania informacji na temat: „ Zagrożenia internetowe, cyberprzemoc oraz wynikające z tego konsekwencje i odpowiedzialność karna”. Po ogólnych prezentacjach pani rzecznik odpowiadała na liczne pytania dzieci.

• Ogłoszenie

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Paterku w sprawie organizacji roku szkolnego 2013/2014 informuję, że dzień 14 października br. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Uczniowie i nauczyciele uczestniczą w uroczystości obchodów Święta Szkoły.

Wszyscy nauczyciele sprawują opiekę nad uczniami.

• Dyrekcja szkoły informuje, że  w dn. 14-18 października 2013 r. odbędzie się próbna ewakuacja budynku szkoły przy udziale Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego oraz Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią. O wyżej wymienionym przedsięwzięciu została powiadomiona Komenda Powiatowa  Policji. Prosimy o wyrozumiałość i o nieinterweniowanie do wyżej wymienionych służb.

Konieczność przeprowadzenia próbnej ewakuacja wynika z par. 17 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z 2010 r. Nr 109, poz. 719).

• Dnia 11 października 2013 r. w Osadzie Karbówko w Elgiszewie koło Torunia odbyła się uroczystość podsumowująca program edukacji ekologiczno–łowiecki: ,,Myśliwi – Dzieciom, Dzieci – Zwierzętom” pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego za rok 2012/2013.

Nasza szkoła od 2010 roku uczestniczy w tym programie i osiąga punktowane miejsca w klasyfikacji okręgowej. W tym roku również zajęliśmy zaszczytne miejsce dzięki doskonałej współpracy z Kołem Łowieckim nr 113 w Nakle nad Notecią. Na uroczystość zaproszona została młodzież, przedstawiciele szkół i kół łowieckich, władz lokalnych, przedstawiciel kuratorium i Okręgowej Rady Łowieckiej z Bydgoszczy, Torunia i Włocławka. Z tej okazji  odebraliśmy nagrodę z rąk Okręgowej Rady Łowieckiej i Zarządu Okręgowego PZŁ w Toruniu. W programie imprezy było również wystąpienie dzieci ze szkoły w Płonnym i Brzozówce, ognisko i poczęstunek dla gości, przejażdżki bryczką i pojazdem osadowej straży pożarnej.

•

Uczniowie z koła ekologiczno-łowieckiego z Zespołu Szkół w Paterku wraz z opiekunem Mariolą Cichocką oraz Anną Lemantowicz w dniu 6 października 2013 uczestniczyli w obchodach Hubertusa w Myślęcinku, połączonych z jubileuszem 90-lecia Polskiego Związku Łowieckiego. Zaprezentowali się myśliwi z całego regionu, a także z Koła Łowieckiego Noteć 113 w Nakle nad Notecią, z którym nasza szkoła współpracuje. W programie obchodów była uroczysta msza święta, pasowanie młodych myśliwych, gonitwa za lisem. Do walki stanęły amazonki. W ten sposób uroczyście zakończono tegoroczny sezon jeździecki i rozpoczęto sezon polowań. Po raz pierwszy niektórzy mieli okazję zapoznać się z tradycją i symboliką łowiecką. Po oficjalnej części uroczystości przewidziano dla zwiedzających rozmaite atrakcje. Odbyły się m. in. pokazy sokolnicze, ras psów myśliwskich i ich pielęgnacji, pierwszej pomocy dla czworonogów, jazdy konnej i cięcia drewna, a także porady dla grzybiarzy. Powodzeniem, zwłaszcza wśród dzieci, cieszyły się konkursy przyrodnicze oraz wystawa zwierzyny leśnej. Można było podejść i pogłaskać wypchanego niedźwiedzia lub jelenia. Myśliwi prezentowali swoje trofea, a smakosze mogli spróbować naturalnych przysmaków. Do myśliwskich wyrobów wędliniarskich ustawiła się kolejka. Dużym powodzeniem cieszyła się dziczyzna, wyroby z dzika, sarny i jelenia.

• 30 września w naszej szkole odbył się Dzień Chłopaka .

Z tej okazji dziewczyny klasy 6a przygotowały drobny poczęstunek w postaci tortu w kształcie boiska do piłki nożnej. Oprócz tego koleżanki zrobiły kartki upominkowe z lizakami. Po wejściu do klasy pani A. Korzeniewska pokroiła tort. Wszyscy uczniowie delektowali się pysznym tortem. W klasie panowała miła i przyjazna atmosfera .

• Super chłopaki z naszej klasy